91
620166

NORDISK FORMGIVARE, fåtöljer, ett par, 1930-tal, troligen Danmark.

Nordisk formgivare, fåtöljer, ett par, 1930-tal, troligen danmark.

Stoppad sits och klismosformad rygg med knappar, sekundär beige tygklädsel.

En med lagade hål på bakbenen, borttagen bets, slitage.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

4 292 - 5 365 EUR

Klubbat pris:
55 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77