98
648504

HANS J WEGNER, matbord, Andreas Tuck, Odense Danmark 1950-60-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Teak och ek, avtagbara klaffar, brännstämplat. Längd 125,5 cm, klaffarna 55,5 cm x 2, total längd 236,5 cm, bredd 85 cm, höjd 73 cm.

Tilläggslista

Måtten skall vara: längd 125,5 cm + klaffar 2 x 55,5 cm = total längd 236,5 cm, bredd 85 cm, höjd 73 cm.
Measures length 125,5 cm + 2 leaves à 55,5 cm = a total of 236,5 cm, width 85 cm, height 73 cm.