Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
1081
653876

Engelsk skola 16/1700-tal

(Storbritannien)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Engelsk skola 16/1700-tal
(Storbritannien)

ENGELSK SKOLA, olja på duk, 16/1700-tal.

Kansler Sir Thomas Bootle (1685-1753) Uppfodrad 125 x 100,5 cm.

Uppfodrad duk, något krackelerad, spridda retuscher.