1127
659770

Jean Eric Rehn

(Sverige, 1717-1793)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jean Eric Rehn
(Sverige, 1717-1793)

"Vaso dipinto dal Cavalier Sanfranco nella Villa Borghesiana"

Akvarell 36 x 25 cm. I ram imiterande porfyr, kopierad efter svensk förebild från 1700-talet.

Proveniens

Tidigare i Florence Stephens samling.

Bukowskis Porfyrutställning, 15 dec 1985 - 2 feb 1986, kat nr 281.