1142
666259

Martin Rudolf Heland, tillskriven

(Sverige, 1765-1814)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
(Sverige, 1765-1814)

”Inträngandet i den förtrollade skogen” , Karusell på Drottningholm 1785

Akvarellerad konturetsning 30,5 x 36,5 cm. Samtida snidad ram.