1147
648654

Per Krafft d.y.

(Sverige, 1777-1863)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Per Krafft d.y.
(Sverige, 1777-1863)

Hertig Karl (XIII) i slaget vid Hogland

Akvarell 35 x 28 cm. Text : "Till herr W. Gynther; Till .... af G. Hedlund."

Proveniens

Tidigare i Christian Hammers samling, Stockholm.