1156
640588

Jacob Axel Gillberg

(Sverige, 1769-1845)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
8 700 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jacob Axel Gillberg
(Sverige, 1769-1845)

"Ture Gustaf von Essen" (1790-1860)

Miniatyr. Signerad Gillberg och daterad 1810. Gouache på ben 6 x 5 cm. Samtida svärtad ram med bronsornament.