1171
647124

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med jakaranda och fruktträ. Beslag av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Längd 117, bredd 53, höjd 78 cm.

Senare skiva.