1178
662383

BYRÅ, av Gustaf Foltiern (mästare i Stockholm 1771-1804), ej signerad. Gustaviansk.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
43 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny, amarant, lönn och färgat lövträ. Beslag av förgylld mässing. Skiva av röd kalksten. Inläggningar av fruktkorg och lagergirlander. Längd 93, bredd 47, höjd 82 cm. Nyckel medföljer.