Fanerat med kungsträ, rosenträ och jakaranda. Rak form på svängda ben. I sargen tre lådor. Listverk och beslag av förgylld brons. Skinnklädd skiva. Längd 147, bredd 74, höjd 74 cm. Nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in