1209
662381

FÄLLBORD, av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Rund alrotsfanerad skiva med kant på tredelad balusterfot målad i alrotsimitation. Med Köpings hallstämpel. Signerad "JAC: SIÖLIN KÖPING OCH KONGSÖR: No 885". Diam 44, höjd 70 cm.