1210
620627

FÄLLBORD, av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785).

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Fanerat med alrot. Tredelad fot av björk. Signerad "JAC: SIÖLIN KÖPING OCH KONGSÖR No 608". Diam 43,5, höjd 70 cm.