1248
653013

SPEGEL. England, 1700-talets första hälft. Senbarock.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Förgylld och bronserad. Uppsvängt krön med musselformation och akantusblad. Reliefdekor av bladslingor. Höjd 220, bredd 90 cm.

Övre glaset senare, glas med smärre folieringsskador.