1264
646308

APPLIQUER, för tre ljus, ett par. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 690 - 14 500 EUR
11 100 - 16 600 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Krönande flamma. Svängda bladornerade ljusarmar. Höjd 58 cm.