Madeleine Pyk – en samling F769
1266
624470

LJUSKRONA, för tolv ljus. Barockstil, 1800-tal.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 750 EUR
4 360 - 5 450 USD
Klubbat pris
105 000 SEK

I form av rosenbuske. Delvis förgylld metallstomme behängd med prismor. Höjd 100, diam 80 cm. Låda med prismor medföljer.

Tilläggslista

Låda med prismor medföljer/A box with more cut glass enclosed.