173
614195

MÅLNING, blommande prunus och fåglar, Qu Zhaolin (1866-1937), signerad.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Tusch och färg på siden. Kalligrafi och två röda sigill. 142 x 65 cm.

Uppklistrad på pannå. Slitage.