176
654916

RULLMÅLNING, okänd konstnär, Zhang Daye. 1900-tal

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Landskap med byggnader och en figur. Tusch på papper. Fyra röda sigill. 97,5 x 33,6 cm.

Några veck.

Proveniens

Gift to Professor Kiessling. China Special Steel Study Group. Dec. 1978.