175
643489

MÅLNINGAR (2), solfjäderform. Landskap med figurer, sen Qingdynastin/tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Tusch och färg på papper, kalligrafi och vardera med ett rött sigill. Längd 54,5 och 52,5 cm.

Proveniens

Acquired in Hong Kong 1968.