19
653384

PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 410 - 6 620 EUR
4 600 - 6 910 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med skuren dekor i form av lotusblad. Träställ med silvertrådsinläggningar, skuren dekor av bladverk. Höjd 8 cm, total höjd 11,8 cm.

Mindre nagg undertill, stället med lagning, dekordel saknas.

Proveniens

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

51. Jonas Bohlin, bord, "Art Against Aids", ed. 2/12, Pukebergs Glasbruk & Rolf Söderdal, efter 1992.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
Aktuellt bud:
9 500 SEK