19
653384

PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 780 - 7 160 EUR
5 420 - 8 130 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med skuren dekor i form av lotusblad. Träställ med silvertrådsinläggningar, skuren dekor av bladverk. Höjd 8 cm, total höjd 11,8 cm.

Mindre nagg undertill, stället med lagning, dekordel saknas.

Proveniens