20
653432

BÄGARE, nefrit, med lock och ställ med silverinläggningar och knopp i kvarts. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor i form av blomknopp, hänklar i form av blomma. Längd 11,5 cm. Höjd med ställ och lock 10 cm.

Lockknopp limmad.

Proveniens