257
657109

TESERVIS, tre delar, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-talets första hälft.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av tekanna med lock, gräddkanna och tedosa. Dekor i famille vertefärger och underglasyrblått. Tekannans längd 15 cm.

Nagg.