310
623869

MUGG, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Heltäckande dekor i famille rosefärger av figurscen från hovlivet. Höjd 12,5 cm.

Obet slitage.