481
575981

SALTKAR, ett par, av Olof Fernlöf, Göteborg 1739. Senbarock.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Delvis förgyllda. Rektangulära på helslagen fot med insvängda hörn. Längd 9 cm. (2).

Bristning.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.