480
575975

SMÖRTINA med lock, av Henrik Wittkopf d.ä., Stockholm 1734.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 110 - 3 550 EUR
3 240 - 3 700 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Invändigt förgylld. Runt livet räfflade tunnband. Lock med kälad kant, profilerad hänkel och sprint. Undertill lodangivelse 19 1/8. Diameter 9,5 cm, vikt 248 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.