495
575113

Stephan Halling, Örebro 1788. Mjölkkanna, gustaviansk.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris

Cylindrisk på svängda bladfötter med dekor av girlander., stansade bordyrer, på locket blomma, rakt svärtat trähandtag. Stämplar även på locket. Höjd 14 cm, vikt 290 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.