585756

498. SNUSDOSA, av Jonas Thomasson Ronander, Stockholm 1774. Rokoko.

Invändigt förgylld. Rund, locket med rutmönster av fleuroner, sidorna med drivna rocailler och blommor. I botten graverad rocaille. Diameter 7,5 cm, vikt 126 gram.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK/1 071 - 1 285 EUR
Klubbat pris
17 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wehtje

Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa

+46 (0)8 614 08 22
anna.wehtje@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto