507
576662

TUMLARE, av Jonas Lexell, Åbo 1754.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Spår av förgyllning, runt mynningen vågband. Diameter 6,5 cm, vikt 53 gram.

Obetydliga bucklor.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.