510
576811

BRÄNNVINSSKÅL, av Olof Grubb, Hudiksvall 1793.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Delvis förgylld, rund på hög fot, livet med driven dekor av breda godroner och lagerbladsband. Hänklar i form av fabeldjur. Diameter 18 cm, höjd 12,5 cm, vikt 326 gram.

Lagning, bristning.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

351. Magnus "NUG" Gustafsson, "Untitled".
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
Budhistorik
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
32 000 SEK