513
585768

KÅSA, av Johan Söderdahl, Söderköping 1788.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
441 - 618 EUR
460 - 645 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Oval, på fot, dekor av drivna bucklor, räfflad kulknopp samt tumgrepp med maskaron. Längd 12 cm, vikt 65 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.