526
576750

SKED med kerubknopp, av Johan Grubb, (verksam i Hudiksvall 1725-1756 (-58)).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
370 - 556 USD
Klubbat pris

Bladet med gravyr, delvis räfflat skaft. Vikt 34 gram.

Bladet med små bucklor.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.