526
576750
SKED med kerubknopp, av Johan Grubb, (verksam i Hudiksvall 1725-1756 (-58)).

Bladet med gravyr, delvis räfflat skaft. Vikt 34 gram.

Bladet med små bucklor.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

428 - 642 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Kontakta specialist
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22