576665

527. BEGRAVNINGSSKED, av Johan Dragman, Arboga (verksam 1701-1746).

Förgylld. Skaftets frånsida med initialer. Vikt 55 gram.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK / 535 - 749 EUR
Klubbat pris
5 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wehtje

Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa

+46 (0)8 614 08 22
anna.wehtje@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto