527
576665
BEGRAVNINGSSKED, av Johan Dragman, Arboga (verksam 1701-1746).

Förgylld. Skaftets frånsida med initialer. Vikt 55 gram.

Utropspris:

5 000 - 7 000 SEK

535 - 749 EUR

Klubbat pris:
5 000 SEK
Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Kontakta specialist
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22