531
576809

SKED med kronknopp, av Cristoffer Bauman, Stockholm Hudiksvall 1787.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
479 - 670 EUR
542 - 758 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Delvis förgylld, bladet med gravyr, skaft med sneda godroner och knopp med ringhängen. Vikt 35 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.