532
576766

SKED med kronknopp, av Christoffer Bauman, Hudiksvall 1773.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Delvis förgylld, bladet med gravyr, ringhängen. Vikt 36 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.