545
576842
SIGURD PERSSON, Stockholm 1952. Sterling 925/1000. Bonbonjär.
1000. bonbonjär
1000. bonbonjär
1000. bonbonjär
1000. bonbonjär
1000. bonbonjär

Invändigt förgylld, kvadtratisk, slät, med fällbart lock. Diameter 8 cm, vikt 295 gram.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

428 - 642 EUR

Klubbat pris:
11 000 SEK
Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Kontakta specialist
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22