546
576835
SIGURD PERSSON, Stockholm 1961. Sterling 925/1000. Kalkar, ett par.

Smedsignatur KE (Karl Evert Jonsson?). Tistelformad kuppa, fasetterat ben, rund fot. Höjd 11,5 cm, vikt 290 gram (2).

Lite slitage.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

428 - 642 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Kontakta specialist
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22