576835

546. SIGURD PERSSON, Stockholm 1961. Sterling 925/1000. Kalkar, ett par.

Smedsignatur KE (Karl Evert Jonsson?). Tistelformad kuppa, fasetterat ben, rund fot. Höjd 11,5 cm, vikt 290 gram (2).

Lite slitage.

Följerätt
Ja
Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK/428 - 642 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wehtje

Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa

+46 (0)8 614 08 22
anna.wehtje@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto