584923

547. TAPIO WIRKKALA, Hämeenlinna 1978. Mugg.

Svenska importstämplar. Bukig med handtag. Höjd 6,5 cm, vikt 250 gram.

Följerätt
Ja
Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK/214 - 321 EUR
Klubbat pris
2 600 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d). Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wehtje

Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa

+46 (0)8 614 08 22
anna.wehtje@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto