584923

547. TAPIO WIRKKALA, Hämeenlinna 1978. Mugg.

Svenska importstämplar. Bukig med handtag. Höjd 6,5 cm, vikt 250 gram.

Följerätt
Ja
Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK / 214 - 321 EUR
Klubbat pris
2 600 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d). Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wehtje

Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa

+46 (0)8 614 08 22
anna.wehtje@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto