547
584923

TAPIO WIRKKALA, Hämeenlinna 1978. Mugg.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 266 EUR
185 - 278 USD
Klubbat pris
2 600 SEK

Svenska importstämplar. Bukig med handtag. Höjd 6,5 cm, vikt 250 gram.

Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d). Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.