Invändigt förgylld. Oval på svängda bladfötter, livet med driven och ciselerad dekor av blommor, uppsvängd hänkel med blad. Stämplat vapen undertill. Längd 18 cm, vikt 219 gram.
Proveniens
Friherrliga ätten De Geer.
×
Logga in
Kunde inte logga in