591
628274

MATSKEDAR, 6 st, av Jonas Thomasson Ronander, Stockholm 1780.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Gammalsvensk modell. Stämplat alliansvapnet tillhörande Johan Henrik Tawast och Lovisa Albertina Barck (de gifte sig 1823). Vikt 438 gram.

Slitage.