599
627788

KAROTT med lock, möjligen Vasily Rukavishnikov, Moskva 1899-1908.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Invändig svag förgyllning, rund med dekor av cloisonneemalj i turkost, blått, grönt, ljusblått, lila, vitt och rött. Diameter 27,5 cm.

Slitage.