86
661783

VAS, grön sten. Kina, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med maskaronringhänklar och lockknopp i form av fohund. Rik skuren dekor av fåglar i lövverk. Höjd 29,5 cm.

Små nagg.