860
602591

SEMIANTIK SILKE KESHAN SOUF (i relief). 202 x 130 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Benvit slätvävd botten med knutna silkesmotiv av polykroma palmetter, fåglar, molnband, arabesker, träd och nisch. Slätvävd benvit huvudbård med palmett- och blomranka.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar. En kortsida med smärre skador.