866
657315

ANTIK/SEMIANTIK MAHAL. 485,5 x 377,5 cm.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Mörkblå botten med stora polykroma blommönster samt små människor, djur och kanna. Bred röd huvudbård med stora blom-, palmett- och granatäppelrankor.

Avkortad. Något slitage och smutsig, smärre fläckar, lagningar, liten komplettering. Baksidan med obetydliga malskador.

Tilläggslista

Avkortad.