872
656772

SEMIANTIK TÄBRIS, Ghanadi. 405,5 x 295 cm.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 050 - 3 490 EUR
3 190 - 3 650 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Benvit botten med stor polykrom medaljong, hjortar, fåglar, molnband, arabesk-, blom- och palmettslingor. Bred ljusröd huvudbård med springande hjortar samt stor palmett- och blomranka. Inre sekundärbårderna med signaturen "Ghanadi" i stjärna.

Obetydligt ställvis något slitage, smutsig, fläckar. Sidorna med trampveck och smärre skador.