Klassiska 586

110 föremål
1324. KORTHÅLLARE. Älvdalen, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1315. ASKAR med LOCK, två stycken. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1318. URNA på FOT. Sverige, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1301. FAT, av Samuel Marnel 1764 (mästare i Stockholm 1748-1775) Rokoko.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1297. LJUSSTAKAR, ett par. Ryssland, 1830/40-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1312. SALTKAR, två stycken. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
1311. SALTKAR. Sverige, sent 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
1308. SMÖRASK med LOCK. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1310. SMÖRASKAR med LOCK, två stycken. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK