179
670286

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Betelgeuse"

Färglitografi, 1965, signerad med blyerts 72/75, tryckt av Arte Adrien Maeght, utgiven av Maeght, Paris. 80,5 x 55,5 cm (BFK Rives).

Proveniens

Privatsamling, Malmö (se även kat no 180, 181 och 185 i denna auktion)
Galerie Nordqvist, Malmö (Inköpt 1969).

Mourlot 455 (Maeght 387).

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

30. Omega, La Magique, "Tony Montana", ca 1982.
Utropspris
42 000 - 52 000 SEK
Budhistorik
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
Aktuellt bud:
46 000 SEK