20
702904
Hilding Linnqvist

"Fågeltorget i Chinon"

Signerad med monogram och daterad Chinon 1921. Pannå 100 x 109 cm.

Utropspris:

2 500 000 - 3 000 000 SEK

263 435 - 316 122 EUR

Klubbat pris:
6 500 000 SEK
Proveniens
Konstnär/formgivare
Kontakta specialist
Andreas Rydén
Andreas Rydén
Chefsspecialist konst, Vice VD
+46 (0)728 58 71 39
Läs artikeln här