670303

218. JOAN MIRÓ, Untitled (Personnages et étoiles).

Signerad Miró. Datering och dedikation a tergo: "á Jean Dannery, amicalement, Miró 1952". Tusch, akvarell, pastell och krita 25 x 16 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK / 52 687 - 63 224 EUR
Klubbat pris
540 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Övrigt

Certifikat medföljer från A.D.O.M., Paris.