Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)
Untitled (Personnages et étoiles)
Signerad Miró. Datering och dedikation a tergo: "á Jean Dannery, amicalement, Miró 1952". Tusch, akvarell, pastell och krita 25 x 16 cm.
Certifikat medföljer från A.D.O.M., Paris.