Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
525
659333

MATTA. Gobelängteknik. 252,5 x 191,5 cm. Signerad SH BK

Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1 950 - 2 140 EUR
2 270 - 2 490 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

(Svensk Hemslöjd, Berit Koenig). Sverige omkring 1950.

Något slitage, smutsig, fläckar. Något skadade kortsidor, fransar saknas.