545
700479

MATTA. Reliefflossa. 310 x 221,5 cm. Daterad och signerad 1942 SKLK.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Sverige. Blekgul slätvävd botten med benvita knutna ränder och rankor.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar. Bandkantade kortsidor.